Давид

В цивільному житті розробник програмного забезпечення та фотограф, що більш ніж два роки тому долучився до Збройних сил. Брав участь у контрнаступі на Запорізькому напрямку 2023 року, а зараз проходить службу як навідник міномету на Покровському напрямку Донецької області. Instagram-сторінка з фотографіям автора.

Щоденник проєкту:

Ці аудіозаписи передають атмосферу бойової позиції протягом однієї доби. Це позиція мінометного розрахунку, яка зазвичай розташована на відстані від 2 до 5 кілометрів від лінії фронту. Цього разу ми перебували в невеликому селі на Покровському напрямку, куди війна щойно наблизилася на відстань пострілу. Тому на записах можна почути крики півня на фоні вибухів та гавкіт собаки під гуркіт військової техніки. Хоча вчені стверджують, що пташиний спів заспокоює, оскільки він асоціюється з безпекою, тут цей зв’язок зникає — птахи, здається, не звертають уваги на свист мін, вибухи важкої артилерії та автоматні черги, продовжуючи свої трелі та щебетання. На записах ви почуєте поклики хатнього горобця, бджолоїдки та, мабуть, найпоширенішого птаха на передовій — фазана.

Як день підходить до завершення і пташина братія затихає, на зміну їм приходять цвіркуни. Дивно, в тиші літнього вечора, чути смертоносні розриви снарядів, постріли гармат та гул всюдисущих та всебачущих дронів. У наступному акті на сцену виходить бойова техніка — весь день вона перебувала в укритті, побоюючись ворожих FPV дронів, і тепер може виконати своє завдання: чи то вогневе ураження, чи евакуація поранених, чи десант піхоти для зайняття позицій.

На жаль, там, де було записано цю аудіоп’єсу, вже немає наших прапорів. Ця земля стала червоною територією на мапі deepstate. Але ми боремось і віримо, що одного дня повернемо її, а в такиж мапах більше не буде потреби.